HAKKIMIZDA

 

Kuruluş tarihi olan 1994 senesinden bugüne üyelerinin kat be kat arttığı Muradiye Mezunlar Derneği, gerçekleştirme azminde olduğu her bir faaliyet için gerekli cür’et ve cesareti en önce vakfımızın kıymetli büyüklerinden ve sonra genç üyelerinden almaktadır.

 

Muradiye gençliği olarak sahip olduğumuz ilim ve irfan potansiyelini, yakın bir geleceğin özlenen Türkiye’si için sarf etme gayreti içerisindeyiz. Tüm çabalarımıza sebep; ilim ve teknikte, ekonomide ve sosyal hayatta iktidarın ve gücün kendisinde olduğu bir Türkiye arzuluyor olmamızdır.

 

Yeni dönemle arkasında gönül rüzgarlarını da alan derneğimiz güzel yurdumuzun dört bir yanındaki mezunlarına bir soluk kadar yakın olmak adına kendi adıyla yeni bir web sitesi daha kurmuş (www.muradiye.org.tr) ve bu sayede uzakları yakın etmiştir. 

Cesur adımları atılmış dernek merkezimizin web sitesi aracılığıyla üyelerin bilgi güncellemesi yapmaları amaçlanmış ve web sitemize kayıtlı olan üyelerimizle etkin bir iletişim ağı kurmak amaçlanmıştır.

 

Hangi ilde kaç üyemizin olduğu bu yolla tesbit edilebilecek olup, üye sayıları ve üyelerden gelecek olan talepler dikkate alınarak yeni dernek temsilcilikleri kurmak amaçlanmaktadır.

 

Halen Muraş Öğretim Kurumları okullarında okumakta olan kardeşlerimiz için farklı meslek gruplarından mezunlarımız aracılığıyla, meslek tanıtımı ve motivasyon sağlama anlamında çalışmalar yapmak öncelikli amaçlarımız arasındadır.

Muradiye Mezunlar Derneği’ne yapılan yatırımların, esasında Muradiye misyonuna ve onun geleceğine yapıldığının şuurunda olan Vakfımız ve Muraş Öğretim Kurumları yöneticilerinin desteği ile iş görme iştiyakı artan derneğimiz;

 

  • Pilav günleri,
  • Tanışma toplantıları,
  • Piknikler,
  • İftar ve yemek davetleri,
  • Aile toplantıları,
  • Okul ziyaretleri,
  • Her hafta sonu yapılan eğitim çalışmaları,
  • Kariyer planlamaları,
  • İstihdam çalışmaları ile, hep aynı davaya hizmet etmekte, mezunlarımız arasındaki her türlü bağı kuvvetlendirmeye çalışmaktadır.

 

Her geçen gün sayıları artmakta olan mezunlarımız bilgi becerileri, yetenekleri ve almış oldukları kaliteli eğitimden gelen farkları ile kamu ve özel sektör tarafından istihdam edilmekte ya da kendi işletmelerini kurmak suretiyle ülkemize hizmet ederek geleceğe gururla ve emin adımlarla yürümektedirler.

 

Bizler, Muradiye gençliği olarak gözlerini ebediyete dikmiş istikbal yolcularıyız. Bu uzun yolda bizleri uzun soluklu kılacak olan; ancak gönüldaşlarımızın içten ve samimi destekleridir. Bu bağlamda tüm camiamızı Muradiye Mezunlar Derneğini yaşatmaya ve onun sahiplendiklerini sahiplenmeye davet ediyoruz.

 

 

Adres : Hacı Bayram Mah. Şeyh İzzettin Sk. No:9 Altındağ/ANKARA Tel/Fax: +90312 230 09 46
 
                     Hesap Bilgileri : Kuveyt Türk Katılım Bankası Ankara Şubesi
            Hesap No: 6129278-1 IBAN Numarası TR 670020500000612927800001